všetky články >

Analytik platobného styku – Treasury oddelenie

IBM International Services Centre s.r.o., Bratislava

Ponuka práce

Dátum pridania: 17.2.2020

Treasury Center Bratislava predstavuje tím 60 odborníkov, ktorí poskytujú predovšetkým služby Cash Management právnickým osobám IBM v celej Európe, na Strednom Východe v Afrike. Našimi hlavnými cieľmi sú štandardizácia, harmonizácia systémov a procesov s cieľom účinne kontrolovať riziká a plniť požiadavky na prevádzkový kapitál riadených subjektov IBM. Interagujeme s internými klientmi a externými bankami. Naše pracovné prostredie je dynamické, náročné, priateľské a poskytuje skvelú príležitosť získať jedinečné odborné skúsenosti v oblasti Treasury Operations.

Náplň práce:

- Kontrola finančného krytia a pohybov na firemných bankových účtoch

- Denné odsúhlasenie zostatkov hotovosti na bankových účtoch spoločnosti

- Identifikovať rozdiely a zdôvodniť oneskorené alebo zadržané platby

- Riešenie vrátených alebo zamietnutých platieb

- Komunikácia s bankami ohľadom objasnenia príčin nezrovnalostí

- Pravidelná kontrola bankových poplatkov podľa dohodnutých bankových podmienok

- Chrániť hotovosť spoločnosti prostredníctvom preddefinovaných spôsobov riadenia rizika

- Neustále hľadať a analyzovať, ako zefektívniť alebo inovovať existujúci platobný systém

- Iniciovať a zúčastňovať sa na interných projektoch zameraných na inovácie a zlepšovanie procesov

Požadujeme:

- Vysokoškolské vzdelávanie so zameraním na ekonomiku, controlling alebo financie

- Minimálne jeden a viac rokov relevantnej praxe z financií, účtovníctva, controllingu alebo banky

- Plynulá znalosť anglického jazyka (písomná a ústna)

- Aktívny užívateľ MS Excel (okrem základných funkcií je nutná práca s veľkými dátovými súbormi, filtrami, VLookUp, kontingenčné tabuľky)

- Presnosť, spoľahlivosť a zameranie na detail

- Dobré analytické schopnosti, solídne komunikačné zručnosti

- Schopnosť samostatne a efektívne pracovať na pridelených úlohách

Spoločnosť IBM získala cenu za najatraktívnejšieho zamestnávateľa 2019 (v kategórii ISC).

Druh pracovného pomeru

hlavný

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa (bakalárske)
Anglický jazyk

Miesto práce

Bratislava

Ekonomika, financie, účtovníctvo, Bankovníctvo, leasing a poisťovníctvo

Pracovník treasury/platobný styk, Ekonóm, Finančný analytik, Risk analytik