Pridajte stránkumedzi vaše obľúbené

Povolania

všetky povolania >

Info

všetky kategórie >

Kariéra

všetky články >

6 lekcií pre uchádzačov o prácu

Pridané 20. 02. 2015 Autor Andrea

Realita hľadania zamestnania v roku 2015.
Ak ste dlhší čas neboli nútený hľadať si novú prácu, a teraz nastal ten čas, budete musieť oprášiť niektoré zručnosti a oboznámiť sa s niektorými zmenami v procese hľadania práce.

Naučte sa, ako prekonať bolesť, osamelosť a frustrácie spojené s hľadaním zamestnania.

1.Nespoliehajte sa na stabilitu pri svojej práci. V súčasnosti je tendencia mať viac ako tucet rôznych pracovných miest v priebehu kariéry, takže naučte sa čeliť tejto situácii, stále zlepšujte a rozširujte svoje zručnosti, networking a akceptujte túto zmenu.

2.Bráňte sa proti zaradeniu „poškodený tovar“. Získajte pomoc pri hľadaní zamestnania. Nezamestnaným sa môžete stať aj nie vlastnou vinou, ale v spoločnosti pretrváva stigma spojené s tým, že ste nezamestnaný.
Dokonca aj keď ste zamestnaný a hľadáte nové možnosti, mali by ste vedieť, že hľadanie práce sa stalo konkurencieschopnejším. Treba sa uistiť, že používate najnovšie a efektívne taktiky pri hľadaní práce - a nie tie, ktoré ste používali pred rokmi. Čím rýchlejšie sa Vám podarí úspešne získať pozvania na interview, tým lepšie.

3.Vlastná propagácia je nutnosťou. Nemáte rád chválenkárstvo. Ale umenie správne sa spropagovať, určuje Vašu úspešnosť získať novú prácu.

Keďže v súčasnosti je vyššia konkurencia, je to na Vás, aby ste presvedčili zamestnávateľa, že ste najlepším kandidátom. A propagácia nekončí po získaní práce, ale je nutné v nej pokračovať, aby sa nestalo že prídete o svoju prácu.

4.Majte uši, oči a myseľ otvorenú. Nikdy neviete, kedy sa naskytne ďalšia príležitosť, a aká bude. Čítajte medzi riadkami, získajte informácie o spoločnosti, vedení a zamestnancoch, a snažte sa dozvedieť všetko o zákazníkoch, produktoch a službách.
Znie to ako veľa práce. Ale organizácie majú rôzne ponuky práce, a nikdy neviete kedy sa Vám tieto informácie môžu zísť.

5.Myslíte pozitívne a nestrácajte motiváciu. Toto sa ľahko povie a ťažko urobí. Zostať motivovaný je jedným z najčastejších problémov pre uchádzačov o zamestnanie. Pri procese hľadania zamestnania sa uchádzač stretáva s odmietnutím. Uchádzač sa môže cítiť v izolácii veľmi osamelý, a to najmä ten, ktorý bol zvyknutý na prácu v tíme.

Je to váš postoj, ktorý nakoniec presvedčí Vášho budúceho zamestnávateľa Vás prijať. Vybudujte si systém podpory na to, aby ste zostali pozitívne naladený a neupadli do depresie.

6.Nespoliehajte sa na šťastie. Hľadanie zamestnania prostredníctvom zverejnených ponúk je jednoduché - zašlete svoj životopis v elektronickej podobe, a ste prijatý, že? Zlá predstava, nefunguje to tak. Spoločnosti sú zahltené životopismi od uchádzačov, a HR manažér rýchlo skenuje kľúčové slová v jednotlivých životopisoch. Vaše šance, že budete vybraný do užšieho výberu sú mizivé.
Namiesto toho, sa skúste obrátiť na priateľov a nájsť niekoho koho poznáte, prostredníctvom networkingu, vo vnútri firmy. Keď tak urobíte uvidíte ako Vaša žiadosť stúpa na vrchol do kôpky "kontaktovať a pozvať na interview".

Súvisiace články

Strategické kroky: Ako si zabezpečiť prácu snov s vyšším platom 10 osvedčených spôsobov, ako si vyjednať lepší plat Náplň práce a bežný deň v živote veterinárneho lekára Ako si privyrobiť? Praktické tipy ako si privyrobiť popri práci alebo škole.

Najčítanejšie články

Zoznam povolaní

všetky povolania >