Povolania
- Administratíva
- Automobilový priemysel
- Bankovníctvo
- Cestovný ruch a hoteliérstvo
- Doprava, logistika a poštové služby
- Ekonomika, financie a účtovníctvo
- Informačné technológie
- Manažment
- Marketing a reklama
- Obchod a služby zákazníkom
Info
- Dôchodok
- Hľadanie práce
- Kariéra a profesná dráha
- Mzda
- Práca v zahraničí
- Slovník pojmov
- Testy pre výber povolania
Kariéra
všetky články >Hľadanie práce
Áno, môže sa stať, že na interview vám položia aj takýto typ otázky. Počas interview si HR manažér u uchádzačov o zamestnanie všíma aj schopnosť uchádzača premýšľať, jeho kreatívnosť a schopnosť rýchlo sa vynájsť. To platí najmä, pri odpovediach na neobvyklé otázky. Nielenže je potrebné otázku spracovať s diplomaciou, ale odpoveď vyžaduje tiež stratégiu spolu s kreativitou. Ako budete reagovať slovne aj vizuálne určí, či ste sa posunuli o krok bližšie k získaniu práce.
Vyhnite sa tomuto žargónu vo svojich sprievodných listov, životopisov, ako aj na pohovoroch.Nikto nechce počuť, že ste "tvrdo pracujúci, zameraný na dosahovanie najlepších výsledkov, prípadne tímový hráč s výbornými komunikačnými schopnosťami."Rovnako ako u programových vyhláseniach, tak aj pri písaní sprievodného listu, resumé, alebo pri pohovore na novú pozíciu, je príliš jednoduché spadnúť do nechcenej oblasti a písať, prípadne rozprávať v súlade s tým, čo si myslíte, že ostatní chcú počuť. To môže byť spôsobené tým, že ste sa zľakli samotného procesu výberu a snažíte sa získať dôveru a za každú cenu preukázať vašu kvalifikáciu a odbornosť.Jedným z najviac používaných klišé uvedených v životopisov je "vynikajúce komunikačné schopnosti," a to vám môže uškodiť, keď sa preukáže pravý opak.
Najčastejšie malé klamstvá, a prečo to nestojí za to použiť ich počas interview.Klamstvá o vašich skúsenostiach, predchádzajúcom plate, alebo o hocičom inom, budú s najväčšou pravdepodobnosťou odhalené už počas interview. Premýšľate o prikrášlení svojho životopisu alebo svojich skúsenosti na pohovore? Možno, že sa chystáte navýšiť váš plat aby ste zistili, či môžete vyjednať vyššiu ponuku od nového zamestnávateľa. Zastavte a nerobte tak.
Ponúkame Vám výber najlepších otázok, ktoré by ste sa mali opýtať pri pohovore, ako aj interpretáciu jednotlivých odpovedí na dané otázky.Počas pohovoru môže každý záujemca využiť priestor a opýtať sa otázky, ktorými zistí bližšie informácie o kultúre spoločnosti, o ponúkanej pozícii, požiadavkách na kandidáta. Tým, že budete klásť podnetné otázky, môžete získať nielen cenné informácie, ale tiež sa odlíšite od iných kandidátov.
Nezničte si svoje Resumé zbytočnými, zastaranými alebo rušivými informáciami.Čo nemá obsahovať Resumé je rovnako dôležité ako to, čo tam patrí.Je niekoľko vecí, ktoré spôsobia, že vaše Resumé pre personalistov, ktorí majú len krátky čas na prezretie daného dokumentu, bude vyzerať neprofesionálne, zastarane alebo nepresvedčujúco. Uistite sa, že personalisti budú mať možnosť vzhliadnuť iba informácie, ktoré posilnia, a nie oslabia, vašu kandidatúru.
Uchádzači o zamestnanie môžu získať veľa poznatkov o spoločnosti z webovej stránky potencionálneho zamestnávateľa.Vo svojej snahe nájsť tú správnu prácu a posunúť sa vo svojej kariére, budete sa musieť toho veľa naučiť o vašich potenciálnych zamestnávateľoch. Keď si nájdete čas na prieskum firiem na trhu, budete mať možnosť posilniť svoju kandidatúru, a to použitím získaných informácií vo svojom sprievodnom liste, ako aj počas interview.
Ak si hľadáte prácu, vašim prvým cieľom je získať pozvanie na interview. Ale to, čo poviete na interview ovplyvní, či dostanete danú prácu alebo pozvanie na druhé kolo pohovoru.
Tipy pre posúdenie zamestnania a potenciálnych zamestnávateľov.
Ak ste bez práce dlhšie ako šesť mesiacov, je čas zmeniť vašu stratégiu pri hľadaní zamestnania.
Hľadanie zamestnania, ak nemáte veľa pracovnej praxe, môže byť frustrujúce. Zamestnávateľ vám povie, že na danú pozíciu potrebujete viac skúseností, ale ako máte získať tieto skúseností, ak vás nikto nechce zamestnať?
Najčítanejšie články
- Práca bez testov a pohovorov. Ktorá taká je?
- 4 dňový pracovný týždeň: realita alebo fikcia?
- Vedci skúmali nároky povolaní. Zistili desať najťažších pracovných profesií.
- 15 základných spôsobov, ako si vážiť sám seba a pestovať sebaúctu
- Cesta k úspechu: Kľúčové zásady pre dosiahnutie vašich cieľov
Zoznam povolaní
- Korektor
- Geriater
- Chirurg
- Správca operačných systémov a sietí
- Strojárski špecialisti
- Špecialisti v oblasti ochrany životného prostredia
- Lodní technici
- Programátor
- Kozmetička
- Dermatológ
- Špecialista na splátkový predaj
- Tester
- Riadiaci pracovníci vo výchove a vzdelávaní
- Mäsiar
- Riadiaci pracovníci v oblasti reklamy a styku s verejnosťou
- Karosár
- Špecialisti v právnych službách
- Kaderníčka
- Administratívny pracovník
- Chemik