Pridajte stránkumedzi vaše obľúbené

Povolania

všetky povolania >

Info

všetky kategórie >

Kariéra

všetky články >

Niekoľko rád ako bojovať proti dlhodobej nezamestnanosti

Ak ste bez práce dlhšie ako šesť mesiacov, je čas zmeniť vašu stratégiu pri hľadaní zamestnania.

Ste vy alebo poznáte niekoho, kto je bez práce dlhšie ako šesť mesiacov? Toto je línia medzi krátkodobou a dlhodobou nezamestnanosťou, a ako náhle prekročíte túto ochrannú čiaru, veci sa menia. Dlhodobo nezamestnaný človek má pocit beznádeje a neschopnosti a je pre neho veľmi ťažké myslieť pozitívne. Nepodľahnite tomuto správaniu a jednajte aktívne, aby ste každým dňom zvyšovali šance zamestnať sa. Tu sú nejaké tipy ako bojovať v dobe vašej dlhodobej nezamestnanosti:

1. Poradenstvo a / alebo terapia
Byť bez práce niekoľko mesiacov má vplyv na vaše emocionálne rezervy a sebavedomie. Manželské / partnerské a iné rodinné vzťahy môžu v tomto období trpieť. Depresia je častá, a môže sa stať prekážkou pre vaše úsilie k efektívnemu hľadaniu zamestnania.
Tip: Snažte sa včas rozpoznať príznaky depresie, úzkosti alebo iných duševných zdravotných problémov u seba, prípadne u svojich blízkych. Poradenstvo alebo terapia u odborníka dokáže zabrániť seba- deštruktívnym modelom myslenia, ktoré maria vašu cestu úspešného nájdenia si práce. Základom je nehanbiť sa a nebáť sa v prípade potreby požiadať o odbornú pomoc.

2. Networking
Oveľa viac pracovných miest je získaných, pretože uchádzač o zamestnanie pozná niekoho z danej spoločnosti. Zasvätený nemusí byť príbuzný alebo dlhodobý priateľ.
Networking je o budovaní vzťahov, a nie požadovaní láskavosti. To si vyžaduje úsilie, či už osobné alebo on-line cez LinkedIn a ďalších sociálnych médií. Nezamestnaný nesmie zostať skrytý doma, zaťažený pocitom izolácie, strachu alebo hanby.

3. Budovanie zručnosti
Výskum preukázal, že jednou z najväčších obáv zamestnávateľov je keď prijímajú niekoho, kto bol bez práce dlhšie ako šesť mesiacov, a to z dôvodu že daný človek nedrží krok s vývojom vo svojom odbore. Tým, že budete absolvovať kurzy, alebo robiť na projektoch, ktoré môžu byť zdieľané online, môžete preukázať vašu iniciatívu, ako aj že ste stále „up-to-date“.

4. Zvážte hľadanie práce v širšom okolí vášho bydliska
Aj keď práca mimo vášho bydliska môže predstavovať pre vás záťaž navyše je dôležité zvážiť aj túto alternatívu, aby ste nestratili pracovné návyky. Časom sa Vám možno podarí nájsť prácu aj v blízkosti vášho bydliska.

5. Udržiavajte si pravidelný denný režim
Každý deň začnite rituálom, ktorý ste mali keď ste chodili do práce. Nezabúdajte na starostlivosť o seba, to že ste nezamestnaný neznamená že sa budete zanedbávať.

6. Neuzavrite sa do seba a nepodľahnite strachu
Verte si, a v prípade, ak sa objaví ponuka práce vhodná pre vás, nehľadajte rôzne výhovorky, prečo túto prácu odmietnuť. Nízky plat, príliš veľký kolektív, pracovná doba ... neexistuje jediný dôvod, prečo zostať nezamestnaným, ak máte možnosť konečne sa zamestnať. Nenechajte, aby vás strach pripravil o možnosť zamestnať sa.

Súvisiace články

Ako sa správať na osobnom pohovore Neverbálna komunikácia na pracovnom pohovore a na čo si dať pozor Čo by ste mali vedieť o písaní sprievodného listu 5 tipov pre okamžitý úspech na interview

Najčítanejšie články

Zoznam povolaní

všetky povolania >