Pridajte stránkumedzi vaše obľúbené

Povolania

všetky povolania >

Info

všetky kategórie >

Kariéra

všetky články >

5 faktorov ponuky práce, prečo ju neodmietnuť

Pridané 01. 11. 2014 Autor Andrea

Ponuka práce nie je len o výške platu. Ako zistiť, či sa pre danú ponuku rozhodnúť alebo nie.

Aké sú lákadlá od zamestnávateľa, ktoré robia ponuku pre Vás neodmietnuteľnou? Každý chce mať radšej zaplatené viac než menej, ale znamená dosť vysoký (bez ohľadu na to čo "dosť" pre Vás znamená) plat automaticky pracovnú ponuku, ktorá je príliš dobrá na to, aby ste ju odmietli? Existuje mnoho situácií, v ktorých iné faktory môžu tromfnúť výšku platu pri rozhodovaní o tom, ktorú ponuku prijať:

1. Váš kariérna dráha.
Kde sa momentálne nachádzate vo vašej celkovej kariére? Niektorým ľudom sa darí pri riadení iných a vypracujú si postupne svoju cestu na vrchol. Iní radšej zarábajú menej, a uprednostňujú úlohy bez zodpovednosti za prácu a produktivitu ostatných.
Možno, rovnováha medzi pracovným a súkromným životom je pre vás dôležitejšia ako požadované nadčasy a stres u vyššej platobnej pozícii. Možno, ste ochotný vzdať sa pár eur, aby ste mohli mať flexibilný čas, ktorý potrebujete pre svoje osobné či rodinné potreby. Tento faktor je pre mnohých ľudí jeden z najdôležitejších pri rozhodovaní sa či danú pracovnú ponuku prijať.

2. Podniková značka.
Niektoré firmy robia všetko pre to, aby sa stali známymi ako skvelé miesto k práci a predstavujú solídnu značku. Relatívne dobrý plat je jednou zo zložiek ktorú ponúkajú, ale rozhodne nie jedinou, na ktorú kladú dôraz. Na druhej strane, niekedy aj spoločnosti s menej solídnou značkou ponúkajú vyššie platy s cieľom prilákať kvalifikovaných pracovníkov, ktorých potrebujú. Len vy môžete rozhodnúť, či stojí za to pracovať na takomto mieste. Myslite dopredu, na váš ďalší krok hľadania práce, keď sa takáto situácia vyskytne. Môže byť pre vás cennejšie, ak ste vykonávali prácu u spoločnosti so solídnym menom ako u spoločnosti, ktorá je neznáma alebo má zlú povesť.

3. Intelektuálna výzva.
Niektorí ľudia sa radšej venujú ceste akademickej výučby a výskumu, v ktorých je obvykle zaplatené menej, ako na mieste v podnikovom sektore.

4. Schopnosť robiť dobro.
Neziskové a filantropické sektory vyžadujú, rovnako ako obchodné a výrobné odvetvie, ľudí s podobnými zručnosťami, pokiaľ ide o vedenie, finančné riadenie a ľudské zdroje. Platy sú obvykle o dosť nižšie, ale vedomie, že nejakým spôsobom pomáhate druhým, alebo spoločnosti ako celku, môže rozhodnúť.

5. Celková kompenzácie.
Plat je len jednou zo súčastí vášho celkového finančného vyrovnania. Finančné služby a obchodné pozície, okrem iného, majú často v značnej časti náhrady, ktoré podliehajú individuálnej a/alebo celkovej podnikovej výkonnosti.

Súvisiace články

Strategické kroky: Ako si zabezpečiť prácu snov s vyšším platom 10 osvedčených spôsobov, ako si vyjednať lepší plat Náplň práce a bežný deň v živote veterinárneho lekára Ako si privyrobiť? Praktické tipy ako si privyrobiť popri práci alebo škole.

Najčítanejšie články

Zoznam povolaní

všetky povolania >