Povolania
- Administratíva
- Automobilový priemysel
- Bankovníctvo
- Cestovný ruch a hoteliérstvo
- Doprava, logistika a poštové služby
- Ekonomika, financie a účtovníctvo
- Informačné technológie
- Manažment
- Marketing a reklama
- Obchod a služby zákazníkom
Info
- Dôchodok
- Hľadanie práce
- Kariéra a profesná dráha
- Mzda
- Práca v zahraničí
- Slovník pojmov
- Testy pre výber povolania
Kariéra
všetky články >Kariéra

A ako sa ukázať, že práve Vy máte tieto vytúžené vlastnosti. Namiesto toho, aby ste len tvrdili, že ste kreatívny, pripravte si konkrétne príklady, ktoré demonštrujú túto vlastnosť.

Dostali ste pozvanie na pohovor? Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, aby ste šli na neho pripravený, je premyslieť si otázky, na ktoré budete pravdepodobne vyzvaný odpovedať a naformulovať si odpovede na ne vopred.

Štyri kroky, ktoré Vám zaistia úspech na pohovore. Snažte sa získať čo najviac informácií o spoločnosti, ešte pred absolvovaním pohovoru. Pokúste sa zistiť, ako spoločnosť vidí sama seba, čím je najviac známa a prečo, a kto sú jej kľúčoví hráči.

Áno, mali by ste sa pýtať. Len sa uistite, že ste otázky správne naformulovali. Namiesto toho, aby ste sa spýtali nejasnú a príliš všeobecnú otázku týkajúcu sa firemnej kultúry, získajte podrobnejšie informácie o aspektoch, ktoré Vás najviac zaujímajú. Kladenie otázok pri pohovore vyjadruje Váš záujem o prácu v danej spoločnosti, odlíši Vás od davu uchádzačov a poskytuje Vám informácie, ktoré Vám pomôžu urobiť správne rozhodnutie.

Keď žiadate vyššiu mzdu, vyhnite sa týmto úskaliam počas rozhovoru so svojim šéfom. Chcete zvýšenie mzdy? Vieme, že chcete, ale naozaj premýšľali ste o tom, či si ho aj zaslúžite? A zamysleli ste sa nad tým, čo poviete svojmu šéfovi, keď sa on/ona spýta, prečo si zaslúžite viac peňazí? Príliš veľa zamestnancov nemá na túto otázku presvedčivú odpoveď, a v dôsledku toho dôjde ku sklamaniu z odmietnutia zo strany zamestnávateľa mzdu navýšiť.

Je čas prehodnotiť Vaše názory na proces náboru do zamestnania. Nie, nebudete mať spätnú väzbu z každej spoločnosti, ktorú ste oslovili. Ak ste unavený z procesu hľadania zamestnania, ktorý Vám pripadá ako nikdy nekončiace preteky, potom prestaňte robiť to, čo robíte a najprv spoznajte mýty spojené s hľadaním práce.

Práca s čerstvými absolventmi škôl je zaujímavá, pretože môžete sledovať ich cestu zdokonaľovania sa a učenia sa a dosahovania lepších výsledkov krok za krokom. Avšak pri práci s absolventmi sa taktiež niekedy stretnete so správaním, ktoré je neprofesionálne a neprospieva ich kariérnemu rastu. Niektoré chyby sú fatálne, niektoré len nerozvážne, ale všetko sú to spôsoby, ktorými absolventi neúmyselne sabotujú seba samých v práci.

Áno, mali by ste sa pýtať - len nie tieto otázky.Pýtať sa pri pohovore je nutnosť. Ak tak neurobíte, môžete hru považovať za ukončenú, skôr než sa poriadne začala. Avšak dajte si pozor: Nie všetky otázky sú vhodné, a nie všetky otázky sú rovnocenné. Preto si poriadne rozmyslite čo sa budete pýtať a svojim výberom môžete získať pohľad do organizácie a posúdiť, či tam chcete pracovať. Druhý scenár je pýtať sa slabé otázky, na ktoré môžete očakávať odpovede s nedostatočnými informáciami.

V prvej časti článku o hľadaní práce snov sme sa venovali analýze cieľov a ambícií. V druhej časti mini seriálu sa budeme venovať tomu, ako sa pripraviť na úspešné vykročenie za naplnením vašich kariérnych cieľov.

Tvrdá pravda o tom, prečo Váš životopis vždy končí svoju púť v koši a skutočné dôvody prečo sa Vám nedarí zamestnať sa. Prvé životopisy uchádzačov sú doručené spoločnostiam v priemere 200 sekúnd po zverejnení ponuky. HR manažér venuje približne 10-30 sekúnd na letmé prebehnutie životopisu, a následne sa rozhodne či zaradí životopis na detailnejšie preštudovanie alebo do kôpky odpad. Ak ste nedostali doteraz žiadnu spätnú väzbu od spoločností, kde ste sa uchádzali o zamestnanie je pravdepodobné, že Váš životopis skončil v koši. Ale prečo?
Najčítanejšie články
-
Brexit a ako sa zmení práca v Anglicku?
-
Test osobnosti Indikátora typu Myersa Briggsa - MBTI test
-
Ako správne načasovať oddych pri práci a učení
-
Nové pravidlá pre zamestnanie vo Veľkej Británií
-
Uvažujete o práci v Rakúsku?
Zoznam povolaní
- Kameraman
- Technik v plynárenstve
- Rekvizitár
- Špecialisti v oblasti predaja technického a lekárskeho vybavenia
- Diabetológ
- Predstavitelia obcí a vyšších územných samosprávnych celkov
- Účtovníčka
- Karosár
- Riadiaci pracovníci v oblasti sociálnej starostlivosti
- Špecialisti v oblasti databáz a počítačových sietí
- Stevard
- Riadiaci pracovníci v oblasti reklamy a styku s verejnosťou
- Historik
- Riadiaci pracovníci v stavebníctve
- Záhradný architekt
- Meteorológ
- Sociálny pracovník
- Špecialista pre rozvoj a vzdelávanie
- Barman
- Vedúci úseku predajne