Povolania
- Administratíva
- Automobilový priemysel
- Bankovníctvo
- Cestovný ruch a hoteliérstvo
- Doprava, logistika a poštové služby
- Ekonomika, financie a účtovníctvo
- Informačné technológie
- Manažment
- Marketing a reklama
- Obchod a služby zákazníkom
Info
- Dôchodok
- Hľadanie práce
- Kariéra a profesná dráha
- Mzda
- Práca v zahraničí
- Slovník pojmov
- Testy pre výber povolania
Kariéra
všetky články >Kariéra

Ak sa v práci pod vami trasie stolička, môžete si všimnúť určitých signálov, ktoré vás varujú pred najhorším – výpoveďou. Čo si musíte všímať?

Takmer všade, našu stránku nevynímajúc, sa píše o tom, že by sme si mali zvyšovať kvalifikáciu, a to napríklad formou rekvalifikačných kurzov. Ale ktorý si vybrať?

Nastupujete do novej práce a už teraz máte obavy z toho, ako zapadnete? Alebo už ste v novej práci, ale nejako vám škrípu vzťahy s kolegami? Vyskúšajte naše rady a vzťahy sa hneď zlepšia.

Hľadáte si novú prácu? Tak si dajte pozor na to, čo dávate, píšete a zdieľate na sociálnych sieťach.

Určite to nie je príjemný pocit, keď vás kritizuje šéf. A už vôbec nie, ak to robí pred ostatnými kolegami. Preto vám chceme poradiť, ako zvládnete kritiku lepšie.

Či ste absolvent, alebo len hľadáte novú prácu, v podstate „kupujete mačku vo vreci“. HR manažér vás má prečítaného, riaditeľ tiež vie, o koho ide a rovnako aj budúci kolegovia majú už o vás čo to pozisťované. Ale čo vy, ako poznáte, že v tejto firme budete spokojný?

Každý hovorí a píše o práci snov, ale nikto nehovorí o profesiách, ktoré by ste nechceli robiť ani za milión. Sú to takzvané špinavé práce. Pozrite, o ktoré ide.

Čo si predstavíte pod pojmom „najlepšia práca na svete“? Niektorí zrejme najlepší plat na svete, iní cestovanie do všetkých kútov zeme či vlastná malá, tvorivo zameraná, firma. Poďme sa teda pozrieť, ktorá je najlepšia práca na svete.

V prvom rade si povedzme, že žiadny zaručený recept na to, ako budovať kariéru neexistuje a že každý jeden z nás nemôže byť vrcholovým manažérom či riaditeľom. Tieto rady vám však majú pomôcť zlepšiť svoje postavenie vo vašej firme, či postúpiť na kariérnom rebríčku o schod či viac vyššie.

Množstvo ľudí by očakávalo úplne jasnú odpoveď na túto otázku. Opýtali sme sa ľudí, ktorí majú skúsenosť s prácou v zahraničí aký je ich pohľad.
Najčítanejšie články
-
Ako si vybrať povolanie?
-
Pozrite si aké povolania sú najpopulárnejšie. Je tam aj to vaše?
-
Chudobní ľudia každý deň tvrdo pracujú. Aký je rozdiel medzi chudobným a bohatým pracovitým človekom?
Zoznam povolaní
- Novinári
- Žeriavnik
- Historik
- Internista
- Operátor výroby
- Kardiológ
- Nástrojár
- Špecialista na splátkový predaj
- Pracovník back office
- Merchandiser
- Urbanista a projektant dopravy
- Vedúci predajne
- Projektový manažér
- Zootechnik
- Stomatológ
- Technik v energetike
- Firemný bankár
- Riadiaci pracovníci v ťažobnom priemysle
- Školiteľ
- Stolár