Pridajte stránkumedzi vaše obľúbené

Povolania

všetky povolania >

Info

všetky kategórie >

Kariéra

všetky články >

6 vecí, ktoré musíte odstrániť z vašeho životopisu

Pridané 04. 11. 2013 Autor Lenka

Kedysi v 90. rokoch bolo bežné písať životopisy na písacom stroji a nezriedka mal životopis 3 strany vo forme spoločenského románu. V súčastnosti sa kladie veľký dôraz na formálnu správnosť, optimálne množstvo relevantných informácií a grafický design.

Zamestnávatelia v súčastnosti žiadajú do firiem moderných ľudí, ktorí dokážu v perfektnej forme a optimálnej dĺžke o sebe povedať takmer všetko. Za veľmi dôležité sú považované informácie o pracovnej kvalifikácií a skúsenostiach, na základe ktorých by sa rozhodli zaradiť uchádzača na danú pozíciu. Každé slovo , fráza a veta musí byť starostlivo vybraná tak, aby dokázala zaujať a zdôraznila, že práve vy ste tou správnou osobou pre túto prácu. Prinášame vám pár praktických rád, ake informácie by ste mali zo svojho životopisu určite odstrániť.

1. Výsledky maturitnej skúšky a informácie o základnej škole
Informácie o vašom vzdelaní by mali obsahovať hlavné informácie. Vyhnite sa zdĺhavým popisom vzdelávania na základnej alebo strednej škole - venujte sa iba tomu podstatnému, napríklad zameranie stretoškolského štúdia. Určitežiadneho personalistu nezaujíma, kedy ste skladali maturitnú skúšku a detailné výsledky.

2. Irelevantné skúsenosti
Ak žiadate o pracovné miesto v predaji a máte značné skúsenosti v riadení IT projektov, vyhnite sa opisom vašich skúseností, ktoré nesúvisia s obsadzovanou pozíciou ale sústredte sa napríklad na svoje skúsenosti práce so zákazníkmi . Nie jedôležitá kvantita ale kvalita a relevantnosť popisu vašich pracovných skúseností.

3. Práca v ďalekej minulosti
Pravidlom je zahrnúť pracovné skúsenosti a pozície za posledných 10 až 15 rokov. Ak potrebujete preukázať odborné vedomosti , ktoré získali už dávno , môžete použiť názov "dlhodobá skúsenosť " a opísať svoje úspechy a to bez termínov zamestnania.

4. Osobné informácie
Životopisy obsahujú množstvo osobných a súkromných informácie - napríklad rodinný stavu , prehľad rodinných príslušníkov a dokonca členstva v cirkvi. Všetky tieto informácie sa už do životopisov nezahŕňajú. Tiež je nutné odstrániť odkazy na vaše koníčky , kluby a politické názory. V prípade, že ste členom významných alebo všeobecne uznávaných organizácií (hospodárska komora, uznávané neziskové organizácie, významné spoločenské organizácie) je v poriadku spomenúť túto informáciu v životopise - samozrejme bez dlhého rozpisovania.

5. Medzery v histórii
Odstránenie medzier vo svojom pracovnom histórii vyplnením krátkymi pravdivých údajov. Ak ste boli dlhšiu dobu bez práce, môžete daný úsek krátko definovať aby nevznikli prázdne miesta vo vašej kariére.

6. Fotografie
Ak chcete použiť do životipisu svoju fotografiu, použite iba pracovnú profilovú fotografiu. Vyhnite sa starým fotografiam, prípadne fotografiam zo súkromného života. Fotografia ale nemusí byť súčasťou životopisu. Ale nezabudnite, akonáhle má potenciálny zamestnávateľ celé meno môže si o vás nájsť na internete množstvo informácií. Vyleštite všetky profily na sociálnych sieťach a odstráňte všetky neprofesionálne alebo trápne fotky .

A nezabudnite, váš životopis musí byť navrhnutý tak, aby vás predstavil ako profesionála. Napíšte hlavné informácie s popisom vykonávanej práce a pracovnými skúsenosťami, aby sa zabránilo akejkoľvek pochybnosti ,ktorá by mohla odvádzať pozornosť od vašej cieľavedomej snahy o novú prácu .

Súvisiace články

Čo je skutočne dôležité na pracovnom pohovore? Pracovný pohovor otázky a odpovede - ako sa pripraviť čo najlepšie Ako sa pripraviť na pohovor? Hľadáte prácu alebo brigádu na leto? Vyberte si z ponúk práce na leto.

Najčítanejšie články

Zoznam povolaní

všetky povolania >